خرید ضایعات اهن سرویس خواب کفسابی خرید ضایعات آهن بهترین جراح بینی در تهران سرویس آسانسور لیزرمو
...

قیمت خرید ضایعات آهن

مواد بازیافت پذیری که رها شده اند را ضایعات می گویند . تمامی صنایع مواد دور ریز و ضایعاتی دارند مانند صنایع اتومبیل ، صنایع ساختمانی و مواد دور ریخته شده و همه این صنایع بخش هایی دارد که قابل بازیافت هستند . تفاوتی که ضایعات با زباله ها دارند در ارزش پولی قابل توجهی است که دارند یعنی به عبارت دیگر ضایعات ارزش پولی قابل توجهی دارند اما زباله‌ها از ارزش پولی برخوردار نیستند .

ضایعات فلزی و آهنی علاوه بر محیط های صنعتی در نواحی مسکونی هم یافت می شود . معمولا بازیافتی ها با اطلاع رسانی در این باره که قصد جمع آوری آهن قراضه و به درد نخور را دارند دست به جمع آوری ضایعات آهنی و فلزی می زنند. این گونه ضایعات پس از آن که توسط بازیافتی ها جمع آوری شدند در یک محیط باز حیاط مانند انباشته می ‌شود . به این حیاتط ها انبارهای ضایعات نیز گفته می شود .

قیمت خرید ضایعات آهن

معمولا این حیاط ‌ها بسته به محلی که در آن واقع شده‌اند ممکن است قبل از آن که فرایند بازیافت را آغاز کنند به افراد علاقه‌ مند اجازه بدهند که قطعات مورد نیازشان را از آن جا خریداری نمایند . این به این معنی است که شاید در میان قطعات ضایعات چیزهایی وجود داشته باشد که به کار بیاید و بتوان دوباره از آن ها استفاده کرد.

البته این امر در مورد انبارهای بزرگ و با ظرفیت بالا بسیار کمتر دیده می شود . شما باید توجه داشته باشید که فروش ضایعات آهن و غیر آهنی بر اساس کیلو صورت می گیرد اما عملکرد قطعه مثلا اگر موتور ماشین باشد در قیمت گذاری تاثیر می گذارد . نکته دیگری که باید از آن آگاه باشید این است که به این علت که حجم ضایعات آهن قراضه در انبارها بسیار بالا است و احتمال حادثه در اثر کند و کاو وجود دارد معمولا انبارهایی که اجازه ورود افراد علاقمند را برای جمع آوری ضایعات موردنظرشان می‌ دهند در ابتدا تعهدی از آن ها دریافت می کند و مسئولیت هرگونه حادثه را به مشتری خود یعنی شخصی که می‌خواهد انبار را بگردد و شی مورد نظرش را پیدا کند واگذار میکند.

برای هر یک از انبارهای آهن قراضه ارزش هر قطعه دقیقا همان چیزی است که کوره ذوب برای آن می‌پردازد. عملکرد قطعه که این یعنی برخلاف انبار ضایعات انبارهای آهن قراضه همه چیز را بر اساس وزن به فروش می‌رسانند در نتیجه به طور معمول اگر یک انبار ضایعات نتواند قطعه ای را بالاتر از قیمت آهن موجود در آن که به علت کار کردنش قیمت آن ممکن است تفاوت داشته باشد به فروش برساند آن را به انبار آهن قراضه منتقل می کند تا قطعه را به قیمت وزنش به فروش برسانند .

قیمت خرید ضایعات آهن

قیمت خرید ضایعات آهن در تهران

اگر قطعه ای متشکل از فلزات گوناگون باشد میتوان آن را ارزان تر خریداری کرد زیرا ناخالصی دارد هکچنین مدیران دوست ندارند کارکنانشان را به جا کردن فلزات مختلف یک قطعه بگمارند و وقتشان را برای این کار صرف کنند . ضایعات فلزی همان طور که قبلا ذکر کردیم دارای خاطرات فراوانی است . به این خاطر است که امکان وجود فلزات با خواص رادیو اکتیو که می تواند منجر به مرگ ، صدمه و آسیب های محیط زیستی شود در این فضا وجود دارد .

مواد سمی مانند کادمیوم و جیوه برای کارکنان و محیطی که در آن قرار دارد خطرات زیادی را ممکن است به دنبال داشته باشد . علاوه بر این بسیاری از وسایل موجود در انبار های ضایعات خطرناک هستند . این وسایل غول پیکر در ابعادی بسیار وسیع و با نیروی بالا در حال فعالیتند و در صورت بی دقتی و بی توجهی ها و اشتباهات انسانی و غیره می‌تواند زمینه ‌ساز بسیاری از مشکلات باشد .

البته در کنار همه این ها باید توجه داشته باشید که بازیافت کردن ضایعات فلزی و آهن ها می تواند مزایای بسیار زیادی برای محیط زیست به دنبال داشته باشد و می تواند اثرات بسیار شگفت انگیزی در سلامت افراد جامعه و محیط زیستی که در آن زندگی می‌کنند به دنبال داشته باشد . از آن جایی که این مقاله مرتبط با مراحل خرید ضایعات آهن و در کل قیمت خرید ضایعات آهن است می ‌خواهیم در ادامه مراحل را با یکدیگر بررسی کنیم:

قیمت خرید ضایعات آهن

جالب است بدانید که هر خریدار ضایعات آهن به دو صورت می تواند اقدام به خرید این ضایعات بفرماید در ادامه این دو حالت را برایتان شرح می دهیم : در حالت اول اقدام به ثبت آگهی رایگان و یا آگهی ویژه که ایجاد اطمینان بیشتر می نماید تا فروشندگان ضایعات با شما تماس حاصل نمایند و ضایعات آهنی را که می‌ خواهید از شما خریداری بکند . در روش دوم برای خرید ضایعات آهن با فروشندگانی که اقدام به ثبت آگهی نموده‌ اند تماس حاصل می کنید .

قیمت ضایعات بستگی به مکان و زمان های مختلف بسیار متغیر است و نمی‌ توانید قیمت ثابت را برای هر کیلو آهن یا فلزات دیگر بیان کرد و این قیمت‌ها با توجه به قیمت بازار از طریق مذاکره مستقیم بین خریدار و فروشنده و یا به طور غیرمستقیم به وسیله اینترنت تعیین می شود . البته باید توجه داشته باشید که قیمتی که در وب سایت ها دیده می شود لزوماً همان قیمتی که در بازار ها و انبار های ضایعات آهن و آهن قراضه به فروش میرسد یکسان نیست . ممکن است قیمت بازار با قیمت های میانگینی که در سایت ها ی مختلف بیان شده است متفاوت باشد .
نویسنده: زهرا افشار

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =